Van tárolási problémátok? Biztosan, nekem is van, pedig én 120 m2-en bűvészkedek a tárolókkal. Sokatoknak ennyi m2 nem is áll rendelkezésre, mikor ruhaneműket, cipőket, különböző tárgyakat kell elhelyeznetek. Ha már nem tudtok újabb bútorokat beállítani a lakásba, amikor már nincs szabad falfelület, nincs egy szabad zug sem, mi a teendő? Hogyan oldjuk meg a tárolást?
Először is selejtezzünk. Nem hiszem, hogy minden ruha, minden cipő, és más holmi, ami most a szekrényetekben áll, nap mint nap használatban van. Valahol azt olvastam, hogy a legtöbb ember havonta csak kb 6-8 ruhaneműt hord váltogatva. Ugye nem ennyi ruha áll a szekrényetekben? Több? Akkor selejtezzetek! Tegyetek zsákba minden olyan ruhát, amit már több hónapja nem vettetek fel, ami sérült, kicsi/nagy. Ezt a zsákot tegyétek a pincébe/padlásra, még ne adjatok rajta túl, hátha valamelyik darab hiányozna. Ha nem hiányzik hetekig semmi onnan, adjátok el őket aukciós oldalakon, vagy vigyétek rászorulóknak.
Ha a maradék holmi a szekrényben még mindig sok, rendszerezni kell őket. Fantasztikus rendszerezőket, kosarakat, kisbútorokat lehet vásárolni ehhez. De mit tegyünk, ha költeni nem szeretnénk rá? Alkalmazzunk praktikákat! Használjunk otthon fellelhető anyagokat, tárgyakat a praktikus tároláshoz!
További tárolási ötleteket a honlapomon láthattok.
Nem kell mindent a szekrénybe tenni. Jó alternatíva lehet, ha a sok helyet foglaló szekrény helyett légies akasztókon tároljuk kedvenc ruháinkat. Egy – a szoba hangulatához illő “rúdra” akasztott holmik még díszei is lehetnek a helyiségnek.
Rajzolj magadnak szekrényeket gyermekszobába! 🙂
1-2 ruhaneműt a falra is felakaszthatunk ragasztott vagy festett ruhasziluettek közé. 🙂
Árnyékolónak használt ruhaneműk? Na ezt nem biztos, hogy ilyen formában bevállalnám, de lehet, hogy Nektek tetszik.
Harisnyákat, zoknikat akár csipeszekre is akaszthatjuk…
Több holmit elnyelhet a fiók megfelelő hajtogatással. És ha ráadásul még élére is állítjuk őket, jobban láthatjuk a tartalmát.
Apróságok tárolására a fiókokban használhatunk méretre vágott és csiszolt műanyag csöveket, vagy joghurtos dobozokat.
Sálak praktikus elhelyezése vállfán. Szükséges hozzá sok sál, vállfa és függönykarikák.
Sálak, sapkák, kesztyűk elhelyezése konyhai akasztó rúdon. Az ajtó belső oldalán nincsenek szem előtt, és biztosak lehetünk benne, hogy nem kallódnak el…
Kis trükkel maximalizálhatjuk a rendelkezésre álló helyet a szekrényben.
Ha perforált fali lemezzel borítjuk a szekrény belsejét, a falat vagy az ajtónkat, rengeteg helyet nyerhetünk.
Szezonon kívüli nem használt ruhákat tárolhatjuk ágy alatt fiókban, kosárban, ottomán belsejében…
…de tárolhatjuk éjjeliszekrénynek használt régi bőröndben, dohányzóasztal mélyében.
Iratkozzatok fel HÍRLEVELEMRE, hogy ne maradjatok le legfrissebb bejegyzéseimről! Olvassátok el a tájékoztatót, higgyétek el, érdemes! 🙂